Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost

V petek, 8. 10. 2021, je bila v telovadnici osnovne šole kulturna prireditev. Bogat program, prepleten z eko vsebinami, ugankami in uprizoritvijo Domišljave podgance, so pripravili učenci in učenke dramskega krožka z mentorico Vesno Kos. Namenjen je bil prvošolcem, ki so bili na tem mestu uradno sprejeti v šolsko skupnost. Poleg diplome oziroma vstopnice v šolsko skupnost so dobili tudi slikanico z ugankami, ki jih je napisal Miroslav Košuta, ilustrirala pa Suzi Bricelj. Konec so z igrivimi pesmicami popestrili program še prvošolci sami. Tudi drugošolci so dokazali, da znajo zapeti.

Učenci v naši šolski skupnosti, zaposleni na šoli in Društvo Bralna značka Slovenije želimo prvošolcem ustvarjalno sobivanje na šoli, doma pa prijetno in igrivo druženje z najdražjimi ob slikanici z ugankami.

Magda Opara

Foto: Petra Vidmar